چگونه وسایل شیشه ای را برای اسباب کشی بسته بندی نماییم؟ - درباره باربری تهران - باربری - باربری تهران - باربری سعادت آباد - باربری صادقیه - باربری مولوی - باربری غرب تهران - باربری شرق تهران - باربری گیشا - باربری شهرک غرب – ارزانترین باربری تهران – سریعترین باربری تهران – ارزانترین باربری – باربری با بیمه – باربری ارزان و سریع 11

چگونه وسایل شیشه ای را برای اسباب کشی بسته بندی نماییم؟

چگونه وسایل شیشه ای را برای اسباب کشی بسته بندی نماییم؟

هنگامی که برای اسباب کشی آماده می شوید باید از وسایل شکستنی و شیشه یی مثل لیوان ها و فنجان های شیشه یی بیشتر مراقبت نمایید. برای اینکه وسایل شکستنی و شیشه یی خود را به خوبی بسته بندی نمایید تا سالم آن ها را به منزل جدید در هنگام اسباب کشی برسانید، راه های بسیار ساده یی وجود دارد.

وسایلی که برای بسته بندی شکستنی ها نیاز دارید

برای وسایل شیشه یی و شکستنی یک جعبه متوسط بهتر از یک جعبه بزرگ است. زیرا جعبه ی بزرگ می تواند خیلی سنگین شود و برای جابجا کردن آن به مشکل بر می خورید. همچنین سنگین بودن این جعبه باعث می شود نتوانید از سالم رسیدن وسایل خود به منزل جدید مطمئن شوید.

شما همچنین به کاغذهای بسته بندی یا روزنامه و حوله و پارچه های نرم احتیاج دارید.

البته شما می توانید از نایلون های حباب دار متری هم استفاده نمایید. اما استفاده از این نایلون ها از یک طرف مقرون به صرفه نخواهد بود و از سوی دیگر به دلیل بازیافت طولانی برای محیط زیست مناسب نخواهند بود.

اگر از روزنامه استفاده می کنید باید پس از اسباب کشی ظروف خود را بشویید و البته بعضی روزنامه ها ممکن است بر روی ظروف شما لکه باقی بگذارند.

از کاغذ یا حوله یا هر چیزی که به راحتی می توانید دور وسایل خود بکشید استفاده کنید.

به غیر از اینها چسب نواری پهن و یک ماژیک هم نیاز دارید.

از چسب برای محکم کردن درب و پایین جعبه ها استفاده کنید که موقع جابجایی باز شدن جعبه موجب شکستن وسایلتان نشود.

ماژیک هم برای اینکه جعبه های حاوی وسایل شکستنی را علامت گذاری نمایید تا این جعبه ها را با احتیاط بیشتری به خانه جدید خود ببرید.

دستورالعمل ها

مرحله اول: جعبه ها را آماده نمایید.

اگر جعبه های شما هم از بالا و هم از پایین باز می شوند، درب زیرین جعبه ها را با چسب پهن محکم نمایید. این کار از باز شدن ناگهانی جعبه ها هنگام جابجایی جلوگیری می نماید. بخصوص اینکه جعبه های حاوی ظروف شیشه ای سنگین خواهند شد. پس حتما با چسب جعبه را محکم نمایید.

اگر از کاغذ یا روزنامه استفاده می نمایید چندتا از آن ها را مچاله نمایید تا زیر جعبه را بپوشاند. این کاغذهای مچاله شده هم برای تکیه ظروف استفاده دارد هم اینکه از برخورد وسایل شیشه یی شما با کف جعبه جلوگیری می کند. این کار بسیار مهم است مخصوصا اگر جعبه اتفاقی از دستتان بیفتد از ظروف و وسایل شما محافظت می کند.

اگر هم از حوله یا پارچه استفاده می کنید یک لایه ضخیم کف جعبه پهن نمایید تا از برخورد ظروف با آن جلوگیری نمایید.

مرحله دوم: تمام شیشه ها و ظروف را بپیچید.

همیشه اول ظروف بزرگتر و سنگین تر را با کاغذ یا پارچه بپیچید. شما باید این ظروف را پایین ترین قسمت جعبه ها قرار دهید.

یک سطح صاف و تمیز مثل میز یا کابینت را انتخاب نمایید. لیوان، ماگ یا ظرف خود را روی گوشه ی کاغذ یا حوله قرار دهید و سپس شروع به پیچیدن آن به دور ظرف خود نمایید.

بهتر است داخل ظروف هم از کاغذ  یا حوله استفاده نمایید. اینکار باعث می شود میزان ضربه گیری این ظروف بالا برود و از شکسته شدن آن ها جلوگیری نماید.

مرحله سوم: لیوان ها را دوتا دوتا بسته بندی نمایید

اگر کاغذ یا حوله ی بزرگ دارید می توانید در مصرف آن صرفه جویی نمایید. این کار برای لیوان های یک اندازه مفید است.  مثل مرحله قبل لیوان اول را در یک گوشه انتهایی و لیوان دوم را در گوشه انتهایی مقابل قرار دهید و شروع کنید به رول کردن حوله یا پارچه، تا زمانی که دو لیوان به وسط حوله برسند. سپس اضافات پارچه را از بالا و پایین لیوان ها به سمت درون لیوان مچاله کنید و لبه های ظروف را هم به خوبی محافظت نمایید.

در نتیجه شما در مصرف حوله، نایلون، کاغذ یا روزنامه صرفه جویی کرده اید.

مرحله چهارم: پر کردن جعبه ها

حالا به آرامی، طوری که بسته بندی ها باز نشود آن ها را درون جعبه ها در کنار هم قرار دهید. یادتان باشد که جعبه ها خیلی سنگین نشوند.

لیوان ها و ظروف سنگین تر را زیر ظروف سبک تر قرار دهید. چرا که لیوان های سبک تر تحمل وزن ظروف سنگین تر را ندارند.

قبل از بستن جعبه ها به آرامی آن ها را تکان دهید. اگر متوجه لق بودن و فضای حرکت بین ظروف شدید سعی کنید با کمک روزنامه و حوله اضافه آن ها را پر نمایید. شما نباید صدای برخورد ظروف به یکدیگر را بشنوید.

در آخر هم می توانید فضای خالی درون جعبه را با کاغذ های مچاله شده پر نمایید و درب جعبه را با چسب نواری پهن محکم ببندید.

نکته: بهتر است جعبه ها را خیلی پر نکنید. چون فشار ظروف هم ممکن است به آنها آسیب بزند.

حالا روی جعبه را با ماژیک علامت گذاری نمایید تا کارگران موقع حمل آن ها احتیاط لازم را بنمایند. همچنین می توانید نام اقلام موجود در جعبه و اینکه به کدام اتاق تعلق دارند را نیز بنویسید.

برای گلدان ها و ظروفی که پایه ها یا دسته های باریک تر و نازکتر دارند باید از کاغذ اضافی استفاده کرده تا این بخش ها را هم به خوبی محافظت نمایید و البته این مدل ظروف را به صورت دوتایی در کاغذ یا حوله نپیچید.

ظروفی که قسمت های باریکتر مانند پایه یا دسته های تزیینی دارند را بالای ظروف دیگر در جعبه ها قرار دهید. این کار به محافظت بیشتر قسمت های ظریف و شکستنی کمک می کند.

در این مقاله به این مساله که چگونه وسایل شیشه ای را برای اسباب کشی بسته بندی نماییم؟ و نحوه بسته بندی ظروف شیشه یی برای باربری ایمن تر و سریع تر پرداختیم. شما می توانید در مقاله دیگر ما در مورد نحوه بسته بندی قابلمه ها کسب اطلاعات نمایید.